headerphoto
Home

wykształcenie

Autonomia szkół i polityka edukacyjna w Polsce

Autonomia szkół i polityka edukacyjna w Polsce (...) Według Ministerstwa Edukacji Narodowej polskie szkoły mają bardzo dużo autonomii, ale nie potrafią do końca z niej korzystać. Według MEN spory sukces edukacyjny osiągnięto przede wszystkim w miejscach, gdzie szkoły mają autonomię, a wykładowcy są zawsze rozliczania z wyników, jakie uzyskują ich uczniowie. Najwięksi eksperci z całego świata od bardzo wielu lat potwierdzą, że systemy edukacyjne odnoszą pozytywne wyniki,

Co po podstawówce?

Co po podstawówce? (...) Koniec szkoły podstawowej to niemały stres dla każdego z uczniów. Podsumowanie zdobytej przez sześć lat wiedzy kończy się egzaminem sprawdzającym jej znajomość. Potem przychodzi czas na trzyletnią naukę w gimnazjum. I to na koniec tej szkoły uczniowie zadają pierwszy poważny test. Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest corocznie w miesiącu kwietniu. Pierwszy w Polsce egzamin na zakończenie gimnazjum odbył się w 2002 roku.

Szkoły podstawowe

Szkoły podstawowe (...) Analizujesz dokąd wysłać własne dziecko do szkoły, a także w jaki sposób należy wybrać edukację latorośli? W naturalny sposób przychodzą na myśl 2 opcje: edukacja domowa jak również niepubliczna szkoła podstawowa. Na indywidualną naukę nie każdy jest w stanie sobie pozwolić, stąd znaczna większość (...)